fbpx

CO NIECO O KSIĄŻCE...

Wejdź do krainy Melulu i...

poczub się z Tutujem. Pochichraj z Żużu. Wyrusz z Melą Melulu w drogę!
Poznaj opowieść o wyruszaniu w daleką wyprawę. Opowieść nasączoną emocjami. Zanurzoną w sosie z przygód. O małych i dużych marzeniach. O odwadze. I o przyjaźni, która zaczęła się w baaardzo nietypowym miejscu.

I żeby nie było tak poważnie to też o papierze z kupy słonia, turlaniu po polach herbaty, malowaniu kuperkiem esów-floresów, wspinaniu na Lwią Skałę i śmierdzącym zgniłymi jajami Straszku (to już w drugiej książce, która jest w trakcie wydawania).

Myślę, że to mądre książki, mimo tej kupy i zgniłych jaj;)

wyruszanie w podróż

Przeglądnij pierwszy rozdział Meli Melulu...

…jak prawdziwą książkę. Kliknij w okładkę! Usłyszysz nawet szelest przewracanych kartek:)
To tylko pierwszy rozdział, by dać ci namiastkę tego, jak wygląda cała książka. A dalej to już dzieją się same cudowne rzeczy. Opowieść zaskoczy i rozbawi, ale też miękko otuli Twoje dziecko.

Zaprosisz moją książkę do swojego domu?

Chcesz więcej? Ależ będzie, oczywiście! Mam dla Ciebie rozdział książki za darmo, kod zniżkowy i mnóstwo historii „od kuchni”. To wszystko w po zapisie na newsletter poniżej!


A gdyby tak mądrze opowiedzieć dziecku o

marzeniach, o przyjaźni, która rodzi się w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie, o odwadze właśnie, ale też strachu i o wyruszaniu w najpiękniejszą daleką podróż? A gdyby podać to wszystko na pstrokatym talerzu zbudowanym z dziecięcej wyobraźni? Dodać śmichy-chichy, rozbrajające dialogi i prztyczki oraz dużo, dużo czułości?

Stworzyć bohaterów z krwi i kości (no i z futra też). Nieidealnych. Ze słabościami. Ale z nieodpartym urokiem. Próbujących wyjść poza to, co doskonale znają? Takich do pokochania. Do mocnego pokochania?

Już to zrobiłam. Właśnie w tej książce dla Twojego dziecka!

JEDEN KLIK I ZNAJDZIESZ SIĘ...

... w meluańskim sklepiku, gdzie moja książka czeka, by oczarować Was - Twojego łobuza i Ciebie tą mądrą opowieścią. Świetlik Żużu już przytachał wielką kopertę. W tym czasie Tutuji wybiera dla Ciebie zakładkę z wełnianym ogonem Straszka, a Mela odciskuje stempelek w książce. Jednym zdaniem: szalejemy tutaj na myśl, że zaprosisz nas do swojego domowego zacisza. My zapraszamy do naszego - meluańskiego. Przyjmiesz zaproszenie?


Wyprawa dookoła świata to niemałe wyzwanie

Ba! Nawet ogromniaste. Nie taka prosta sprawa. Bo jak tu zostawić wszystko, co doskonale się zna i wyruszyć w nieznane. I po co? I czy w ogóle do tego dojdzie? Jak rozłożyć swojego Straszka na łopatki, gdy skrada się za plecami i sprawia, że najlepiej to zakryć oczy i drżeć. I nigdzie się nie ruszać.
To tak naprawdę dopiero początek! Zanim Mela Melulu, Tutuji i Żużu gdziekolwiek wyruszą, muszą nauczyć się kilku rzeczy.

 

wystraszony Tutuji

Przede wszystkim o sobie. Przekonać się, że są odważniejsi niż im się wydaje. Świat ma im tyle do zaoferowania!


Każdy kiedyś wyrusza w jakąś podróż

Prędzej czy później otwiera się na nowe wyzwania i spełnia swoje marzenia. Nawet jeśli wymaga to wysiłku, czasu i pokonania obaw. Jeśli Ci się zdaje, że jest to tylko historia o małej dziewczynce, futrzanym rozgadanym ośle i oczytanym i wrażliwym świetliku, jeśli myślisz, że to jedynie historia o wyruszaniu w podróż i stawaniu się przyjacielem, koniecznie przekonaj się, że to coś więcej. Odkryj i odnajdź coś dla siebie.

Bo to historia zarówno dla Twojego dziecka, jak i Ciebie. Mam nadzieję, że i mali i Ci „bardziej dorośli” odnajdą w niej swoje ulubione momenty.

walizki podróżne

I wiesz co? Pssst... powiem Ci coś na ucho


Te historie wydarzyły się naprawdę! Serio! Mimo, że są przyprószone MAGIĄ.


Znam tę książkę od podszewki? DLaczego?

Bo oprócz tego, że ją napisałam, wydałam moją książkę sama! Przeszłam przez każdy etap jej publikacji. To się właśnie stało! Rozkminiałam. Rozkładałam na czynniki pierwsze. Przekonałam się na własnej skórze, jak wygląda droga tzw. self-publishingu. By teraz móc wziąć tę książkę do ręki i powąchać jej pachnący papier. A potem szybko ci ją przesłać! Gdy tylko zdecydujesz się ją kupić.

Zaczęliśmy od rozgrzewki

Na początku było czarno-biało. Królowały szkice. Nie znałaś/eś dokładnie bohaterów, ani widziałaś/eś okładki. Nie było „przejdź do sklepu”, gratisowego rozdziału i tego kim ja właściwie jestem. Ale właśnie na tym polegała cała zabawa! W Akademii Melulu bawiąc się, pomogliście mi zrobić prawdziwą ksiażkę! Uwierzyłam, że nawet gdy jesteś dorosły, odnajedziesz w sobie kawalątek dziecka i wejdziesz do zabawy, trzymając swoje dziecko za rękę.

Na Twoich oczach stworzyliśmy książkę dla Twojego dziecka

Zrobiliśmy to razem! Do najczarniejszej roboty zgłosiłam się ja:). A Ty mogłaś wygodnie rozsiąść się w fotelu. Wziąć łyk kawy. Przygarnąć swoje dziecko na przytulaka. I... stać się od czasu do czasu moim wydawcą. Zapisz się na newsletter: oprócz kodu zniżkowego, kolorowanek, prześlę Ci listy, w których opowiem Ci co nieco zakulisowego o powstawaniu tej książki. Po prostu:


Wejdź do krainy Melulu i zobacz co oni tam wyrabiają

Koniecznie weź za rękę dziecko. Właśnie tego łobuza, któremu codziennie czytasz historie i opowieści przed snem.
Tego, którego codziennie próbujesz zaganiać do łóżka wołami, krowami, owcami i czym tam jeszcze. Teraz to będzie pikuś, bułka z masłem i małe piwo.

DLACZEGO?

Bo ta książka przyciągnie go szybciej niż wszystkie woły razem wzięte.
Jeżeli nie masz akurat łobuza na stanie, też zapraszam!

Jestem pewna, że wokół Ciebie biega ich mnóstwo: wnuczek i wnuczków, bratanków i siostrzenic, synów znajomej i córek znajomego.
Pozdrawiam Cię ciepło!
Kasia Szulik


linia końcowa ze żwietlikami

Pozostaw mi swój adres e-mail. Zgarnij pierwsze rozdziały książkek za darmo (w pdf) i dodatkowe 5% zniżki (od ceny na stronie!) na ich zakup.

 

A w meluańskim pakiecie:
zakładka, stempelki i naklejki Ha! A co!