fbpx

Zróbmy razem prawdziwą książkę!
Dzrzwi Akademii Melulu uważam za otwarte!

To znaczy, to nie są w sumie żadne drzwi. Nie wiem, czy wiesz, ale do krainy Melulu wchodzi się przez szałas zbudowany z suszarki na pranie i koców;) Pewnie nie raz taki budowałaś:) Za niedługo odsunę kawałek koca i zaczniemy zabawę. Zapraszam!

logo akademii Melulu

Zróbmy razem prawdziwą książkę!
Twoje dziecko, Mela Melulu i ja!
pssst!… możesz dołączyć, jeśli zechcesz.

Akademia to żadna szkoła, zajęcia obowiązkowe czy kurs. To śmichy-chichy i erupcja radości! Gang Melulu w akcji!
Zabawa w czystej postaci!

A na jej końcu? Pierwsza książka z serii o Meli Melulu.


Tak, stworzymy razem książkę dla dzieci!

Po drodze dowiesz się, jak się to robi. Będziesz wybierać, dobierać, wskazywać, co ci się podoba bardziej, a przede wyśmienicie bawić się z Gangiem Melulu. Zajrzyj niżej, by dowiedzieć się, co dokładnie będziemy robić. Poczuj się jak mój wydawca!


Czy na sali jest dziecko?

Koniecznie weź je za rękę i wejdź z nim do Akademii Melulu. A jeżeli nie masz akurat łobuza na stanie, też zapraszam! Jestem pewna, że masz w sobie jeszcze kawalątek dziecka. Tutaj nie ma limitów wiekowych. Za niedługo poznamy się bliżej!
Nie mogę się doczekać.

Ile to kosztuje?


A nic!
Wielkie zero!
Naprawdę!


Zapisz się do Akademii Melulu! Jednen mail, raz w tygodniu, aż do wydania książki -z linkiem do nowej historii, niespodzianką do ściągnięcia lub krótkim pytaniem, co bardziej się podoba Twojemu dziecku.
Pomożesz mi stworzyć prawdziwą książkę?

Co takiego będziemy robić w Akademii Melulu?


Poznasz Tutuja, Żużu, Melę i Straszka. To będą świetne historie do poczytania, o tym co uwielbiają, skąd się wzięły ich imiona, jacy są i jak powstawali!


Wybierzemy wspólnie okładkę książki! Z kilku tych, które przygotuje ilustratorka


Pomożesz mi zdecydować, który osioł Tutuji znajdzie się w książce – mam z nim malutki problem


WOW! Twój rysunek w wydrukowanej książce, która pójdzie w świat? Będzie konkurs! Zarezerwowałam trochę miejsca na rysunki dzieciaków z Gangu Melulu!
Opowiem Ci krok po kroku jak tworzy się książkę i co jest potrzebne, żeby w ogóle powstała!


Wybierzesz ze mną rysunki do pieczątek – będę je wbijać do książek dla dzieciaków. Wybierzemy też zakładkę, którą dostaniesz przy zakupie książki


Pobawimy się w projektantów mody: dobierzemy świetlikowi Żużu marynarkę i buty, a Meli wdzianko na wyprawę!


Nauczysz się kilku słów po meluańsku – to taki język, którym czasem posługują się nasi bohaterowie, gdy nie chcą, by ich ktoś zrozumiałdowiesz się co robią i jak pracują: ilustratorka, infograficzka, korektorka, grafik, który „łamie” książkę oraz drukarnia


nagram i przeczytam dla Ciebie fragment książki (jak się odważę;) Obiecuję pomachać do Ciebie z filmiku

Moi goście w Akademii Melulu!

    • Magda Cyrczak-Skibniewska – jak najprościej wyjaśnić trudniejszą sprawę? Rysunkiem! Sztukmistrzyni infografik i notatek rysunkowych. Ciekawe co zmaluje?
    • Małgosia Zając – czarodziejka! Gdy bierze do ręki pędzel, Mela, Tutuji, Żużu i Straszek ożywają. To ona ilustruje Melę Melulu! I robi to nieziemsko!
    • Patrycja Bukowska – włada językiem polskim jak rycerz mieczem! Sprawdza litery, słowa, zdania i przecinki! Pilnuje, by zupa w tekście to nie była naraz pupa:). Dzięki jej korekcie moja książka nie ma błędów!
    • Janusz Maniak – grafik, który wie jak złamać ksiażkę, a potem ją ładnie poskładać. Nie martw się książka na tym nie ucierpi. Ba! Będzie miała wtedy najpiękniej ułożony tekst, ilustracje i tytuły! By dobrze i przyjemnie się ją czytało.

Kto jest sprawcą tego zamieszania?

No dobra, już tak nie wyglądam po ponad 1,5 roku życia w drodze, ale… bardzo lubię to zdjęcie mimo tego, że takie firmowe.
Wymyśliłam sobie to wszystko, co tu widzisz, a potem kroczek po kroczku realizowałam.

Ale przede wszystkim napisałam dwie ksiażki dla dzieci!

I żeby nie było tak całkowice bez faktów.

Katarzyna Szulik, po dziennikarstwie, ponad dekadzie w międzynarodowych firmach w komunikacji – pomysłodawczyni i naczelna jednej z 5 najlepszych gazet korporacyjnych (PR& Communications European Excellence Awards), na mojej szyi dumnie dynda srebro w Innovation Games za stworzenie huba komunikacyjnego.
Budowałam strategie, pisałam artykuły i krótkie scenariusze, robiłam wywiady, tworzyłam CSR i wymyślałam jak można i w co zanagażować ludzi. To fakty. O jacie, jak ja uwielbiam tę komunikację!


A teraz najważniejszy: jestem MAMĄ MELI!

Hmm… ważna jest też ostatnia historia, ta z podróży, z życia w drodze, z 4,5 latką, na 3 walizkach, dookoła świata.
(Kliknij w pomarańczowe zdanie:) To dzięki niej powstały moje ksiażki dla dzieci. Zapisz się do Akademii, a już w pierwszym liście opowiem Ci jak to się stało, że jestem, gdzie jestem. I co takiego się wydarzyło, że robię, to co robię.

 

Co otrzymasz w ramach Akademii Melulu?


Meluańskie bonusy czekają!
Nieźle, nie?

z ilustracjami. Działam, działam, zanim jednak go otrzymasz, musimy razem ustalić kilka kwestii – prawda? Przecież potrzebuję Twojej pomocy przy tworzeniu książki!

po każdej historii o nowym bohaterze otrzymasz Melę, Żużu, Tutuja i Straszka do pokolorowania

na zakup książki – a to chyba ważne dla portfela rodziców

dowiesz się pierwsza, kiedy rozpocznie się przedsprzedaż książki, co oznacza JESZCZE NIŻSZĄ CENĘ przez krótki czas

wraz z zakupem książki odcisnę w niej dla Ciebie piękną pieczątkę z bohaterami i... napiszę dla Ciebie dedykację

gdy zaczniesz już czytać tę wspaniałą książkę, zakładka, którą również Ci podaruję, będzie ci przypominać, gdzie skończyliście poprzedniego wieczora

Akademia Melulu wystartowała, ale możesz jeszcze dołączyć. Prześlę Ci to, co ominęłaś

Dasz znać innym wspaniałym rodzicom o tym fantastycznym darmowym projekcie?

Prześlij im link do strony: MelaMelulu.pl, udostępnij post na Facebooku, zapraszając innych rodziców, którzy uwielbiają mądre, ciekawe projekty lub oznacz pod postem w komenatrzu znajomego, który mógłby zainteresować się projektem. Dziękuję!

Jestem pewna, że wokół Ciebie biega mnóstwo dzieciaków. Daj znać ich rodzicom o tym miejscu! Dziękuuuuję!


To co? Widzimy się w Akademii Melulu? Już niebawem.
Zapisz się!
Zapisz się do Akademii Melulu. Już dzisiaj!