fbpx

Jak samodzielnie wydać swoją książkę?
Konsultacje z autorką i self-publisherką

Lekko, z radością, odwagą i konkretną wiedzą.

Czy pomyślałaś, że w końcu chcesz WYDAĆ SWOJĄ KSIĄŻKĘ? Tak, tę która leży napisana na dnie przepastnej szuflady lub w folderze na laptopie z nazwą „Moja książka – może kiedyś”.

A może ją właśnie piszesz i już wyobrażasz sobie, jak trzymasz ją w dłoniach i wąchasz (tak, ja wącham książki:).
Może właśnie postawiłaś ostatnią kropkę w swojej książce?

I W KOŃCU CHCESZ JĄ WYDAĆ!

Nie „jutro” tylko dzisiaj. Nie odkładając wydawania na nieokreśloną przyszłość.

Ale jak? Jak ogarnąć WYDANIE książki i się nie pogubić?

Chcę wydać, ale nie wiem jak.”
„Boję się zgubić. Stracić impet. Ugrząźć
.”
„Ja i wydanie swojej książki? Przecież to kobyła!”
„Nie wiem, czy dam radę, czy self-publishing jest dla mnie?”
„Nie wiem od czego zacząć, jakie są kolejne kroki, o czym nie zapomnieć?”

Jak nie spędzić wielu tygodni na poszukiwaniu informacji, przekopywaniu się przez stosy detali i uczeniu metodą prób i błędów. Jak dobrze wydać swoją książkę metodą self-publishingu?

Da się rozłożyć tego słonia na kawałki. I czerpać przyjemność z tej drogi. Drogi tworzenia swojej własnej książki.

Pokażę ci, jak. Pokażę ci też i nauczę Cię, jak wydać swoją książkę. Ze sporą dawką konkretnej wiedzy połączoną z mocnym dmuchnięciem w Twoje żagle.

Wpadnij do mnie na konsultacje z self-publishingu

 • $ 199zł
  za spotkanie
  • Cena pojedynczego spotkania: 199 zł
 • $ 550zł
  za pakiet
  • Cena pojedynczego spotkania: 183 zł

  NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY!

EFEKT?

Twoja własna książka, która z każdą konsultacją nabiera kształtu. Rozjaśnione ciemniejsze strony self-publishingu. Wydasz książkę prosto, lekko i z przekonaniem, że: „Działam! Bo teraz wiem już jak”.

Co mówią autorzy, z którymi miałam przyjemność pracować?

Cieszę się, że trafiłam na konsultacje do Kasi. Pomogły mi uporządkować poszczególne elementy procesu wydawniczego w pracy nad moją książką dla dzieci. Kasia dysponuje dużą wiedzą popartą doświadczeniem o tym, jak wydać samodzielnie książkę. Tłumaczy, podaje przykłady, podrzuca potrzebne materiały. Podchodzi profesjonalnie do każdego spotkania i na każde zawsze była przygotowana. Dzięki konsultacjom u Kasi zadałam sobie sprawę z błędów, jakie popełniłam. Na szczęście udało się je naprawić.
Danuta Wlizło

Autorka „Kurka Kika i przyjaciele. Historie o bezśmieciowości”. IG: @danuta.mandalabooks

Konsultacje z Kasią były dla mnie kopalnią wiedzy i materiałów potrzebnych przy samodzielnym wydawaniu książki. Cieszę się, że nie musiałam dokopywać się do tych cennych informacji sama, tylko skorzystałam z tej drogi na skróty. Poza doświadczeniem Kasia w naturalny sposób podzieliła się ze mną swoją twórczą energią, przez co dodała mi skrzydeł i sprawiła, ze moja motywacją do samodzielnego wydania książki znacznie wzrosła i okazała się trwała. Gorąco polecam konsultacje z Kasią!
Monika Myszka - Wieczerzak

Autorka i wydawczyni "Trzykropki" - monikamyszkawieczerzak.pl

Wzięłam udział w części dotyczącej self-publishingu, prowadzonej przez pełną dobrej energii i entuzjazmu Kasię Szulik. W czasie czterech dwugodzinnych spotkań przeprowadziła mnie przez proces samodzielnego wydawania książki od A do Z. Dostałam na tacy informacje chyba o każdym aspekcie tego procesu. Nie miałam wcześniej pojęcia, że aż tyle decyzji trzeba podjąć i że kolejność działań niekoniecznie jest taka, jak w przypadku współpracy z wydawnictwem (którą znam od podszewki jako autorka trzech książek z serii "Self-Regulation"). Gdyby nie Kasia, pewnie potrzebowałabym dwóch lat, żeby się we wszystkim zorientować i niewątpliwie weszłabym po drodze w liczne ślepe uliczki. Bardzo polecam każdemu, kto rozważa samodzielne wydanie książki!
Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Autorka książek "Self-Regulation"

Kasia użyczyła mi swojego doświadczenia i pomogła ruszyć z miejsca z wydaniem książki, a także w trakcie jej powstawania. Na co dzień pracuję zespołowo, uważam, że to daje dużo lepsze wyniki, nie chciałam więc tworzyć książki w pojedynkę. Kasia była jedną z osób, która przysłużyła się wydaniu, za co jestem jej bardzo wdzięczna. Jest jej dobrym duchem. Zdecydowanie przysłużyła się powstaniu książki, za co jestem wdzięczna. Jest jej dobrym duchem.
Magdalena Tomsik

Autorka "Flora i Zwierzaczki"

Po wielu latach przerwy w naszej znajomości natknęłam się na pracę wydawniczą Kasi. W ciągu jednego tylko spotkania – zagrało. Potrafiła dostosować się do miejsca w którym „utknęłam" i podzielić się swoją wiedzą jak przygotować się do rozmowy w wydawcami i drukarniami – tematem jakże obcym dla mnie. Jestem przekonana ze seria konsultacji jest strzałem w dziesiątkę dla samodzielnych autorów.
Aga Sieradzka

Autorka „w trakcie"


Kilka pytań i odpowiedzi o konsultacje z self-publishingu

Czego się dowiem? O czym są konsultacje?

O Twojej przyszłej książce! O Tobie jako autorze i wydawcy. O Twoim self-publishingu. O krokach, meandrach i meanderkach wydawania. O błędach, których dobrze jest uniknąć. O inspiracjach i pomysłach, jak ugryźć ten czy tamten wydawniczy temat. I o tym, o cokolwiek zapytasz w temacie wydania Twojej książki: korekta, redakcja, skład, ilustracje, rysunki, druk, promocja, dystrybucja, sprzedaż, sklep internetowy, landing page.

To strumień wiedzy, ale taki przyjemny, do łydek, który Cię nie zaleje, ani się w nim nie utopisz. Spokojnie podryfujesz z prądem i swoją energią. W kierunku swojej książki.

Jak wygląda moja konsultacja z self-publishingu?

To jest konsultacja o wydaniu TWOJEJ książki! Indywidualna. O Twoich trudnościach i niewiadomych. O Twoim osobistym projekcie książkowym.

Na tapet biorę tematy, który szczególnie cię uwierają, w których brakuje się szczegółów i odpowiedzi. Patrzę na Twój książkowy projekt z lotu ptaka, ale też nurkuję głębiej, wskazując nawet na małe szczególiki, które mają znaczenie. Idziemy Twoim tempem. Skupiam się na tym, co potrzebujesz na teraz i na „za chwilę”.

Czasem uda nam się wspólnie napić łyku kawy i przegryźć ciastko pomiędzy rozmowami o patronatach, ISBN, okładce, współpracy z grafikiem, wyklejce, landingu, umowach, korekcie i Tobie jako autorze.

Bo przede wszystkim chcę, żeby wydawało ci się lekko, ale ze wszelkimi potrzebnymi wskazówkami, które zaprowadzą cię do wydania swojej książki.

Dla kogo są konsultacje?

na książkę, ale już chcesz wiedzieć, jak ją wydać.

ale twoje myśli już krążą wokół tego, jak ją wydać.

i nie wiesz, co dalej, jak ją wydać? Jak ruszyć?

ale masz wrażenie, że się zgubiłaś, stanęłaś. Potrzebujesz, żeby cię ktoś dalej pokierował, poukładał to, co wiesz.

ale chcesz aby ktoś popatrzył na twoje działania, wszedł głębiej w to, co robisz. Podsunął pomysły, zainspirował, zmotywował i dmuchnął w twoje wydawnicze żagle.

ale potrzebujesz jeszcze kilku informacji i doprecyzowań. Nie chcesz pominąć żadnego szczegółu.

Co przed konsultacją?

Nie wskakuję na gorąco i nie przyglądam się Twojemu projektowi zza szklanej ściany przegadując utarty scenariusz, bo taki jest schemat. To nie u mnie.

A co robię?
Przed spotkaniem przesyłam Ci krótki kwestionariusz. Kilka pytań oraz odpowiedzi i już mogę zacząć zanurzać się w Twój projekt i zacząć poznawać go od podszewki.

Spotykamy się online w ustalonym terminie. Przed spotkaniem przesyłam Ci do niego link. Do każdej konsultacji przygotowuję materiały i wiedzę dopasowaną do Twojego projektu książkowego (stąd proszę, wcześniej o odpowiedź na kilka palących pytań:). Jeżeli jest to kolejna nasza konsultacja, odpowiadam również na dodatkowe pytania i rozkładamy na kawałki zadania, które mają Cię przybliżyć do wydania twojej książki.

Ilu konsultacji potrzebuję, żeby wydać swoją książkę?

Wszystko zależy od Ciebie. Na bieżąco weryfikuję, co tak naprawdę jest Ci potrzebne. Jak dużo masz pytań i które kwestie chcesz poruszyć. Co wydaje ci się najtrudniejsze i co potrzebujesz rozwikłać, a z czym poradzisz sobie bez mrugnięcia okiem.

Średnio „moi” autorzy spędzają ze mną 6 godzin. Czasem potrzebują tylko 3, ponieważ zabrakło im tylko części informacji, by ruszyć dalej. Z kilkoma książkami byłam w realnym czasie podczas całego procesu wydania – od postawienia ostatniej kropki aż do wydruku, co przełożyło się na kilkanaście wspólnych spotkań.

Co po konsultacji?

Napisz maila z ewentualnymi pytaniami. Coś Ci umknęło? Coś było niezrozumiałe? Pojawiło się pytanie, które nie daje CI spokoju? Jeżeli to tzw. „szybka piłka”, odpowiem od razu, jeżeli wymaga dłuższych wyjaśnień – porozmawiamy o nim na kolejnym spotkaniu!

Zobacz, czy masz do odrobienia swoje osobiste zadanie domowe. Czy jest coś w naszej konsultacji, co możesz już teraz „dotknąć”, ruszyć, poszukać dla siebie. Nie zostawiaj tego na kiedyś. Wybierz chociaż jedną rzecz i niech ruszy wydawanie twojej książki. Zapewniam, to bardzo przyjemny moment, gdy coś w końcu rusza.

Kim jestem? Dlaczego się na tym znam?

Po dziennikarstwie. Z 16 latami cennego bagażu doświadczeń w budowaniu komunikacji w międzynarodowych firmach. Wydawałam gazetę, pisałam artykuły, przeprowadzałam wywiady, tworzyłam newslettery, wspierałam komunikacyjnie projekty, budowałam strategie komunikacji.
Autorka i wydawczyni. Dmucham w żagle autorom, którzy chcą ruszyć z miejsca i wydać swoją książkę.
Napisałam i wydałam jako self-publisher książki z serii o Meli Melulu inspirowane 2 -letnią włóczęgą dookoła globu. Z 4 letnią córką i podręczną walizką pod pachą. Zbudowałam skuteczny, szczegółowy proces wydawania swoich książek, którym między innymi dzielę się z autorami podczas konsultacji. Uwielbiam pisać. Opowiadać. Puszczać flow i dzielić tym, w czym jestem dobra. Jestem cyfrowym nomadem uprawiającym obecnie slownomading.

Pozdrawiam Cię ciepło!
Kasia Szulik – autorka&self-publisherka

Zobacz moje książki wydane w self-publishingu

Kliknij w OKŁADKI i obejrzyj PIERWSZE rozdziały. Usłyszysz nawet szelest przewracanych kartek:) Pomagam w samodzielnym wydaniu książek KAŻDEGO rodzaju i gatunku. Nie tylko książek dla dzieci.

Napisz do mnie: napisz@melamelulu.pl

linia końcowa ze żwietlikami